Blog

MĘSKI AKCENT W ŚWIECIE KORBEAUTY COSMETICS

MĘŻCZYŹNI, A KOSMETYKI

Mężczyźni tak samo jak kobiety zaczynają hołdować urodzie i zdrowiu, cenią powrót do natury choć z przyjemnością łączą ją z osiągnięciami najnowszych technologii. Wcześniej ich rutyna pielęgnacyjna sprowadzała się zaledwie do użycia akcesoriów do golenia lecz trend ten odwrócił się diametralnie. Obecnie Panowie skupiają się również na zapewniającym prostotę i szybkie działanie minimalizmie, pragnąć jednocześnie aby kosmetyk stał się nie tyle prostym produktem, co stylem życia i możliwością poznania inspirujących osób, ciekawych miejsc i rzeczy. Analizy rynku z roku 2019 pokazują, że mężczyźni, oprócz kremów do rąk, stosują także kremy wielofunkcyjne do twarzy i produkty nawilżające do ciała. Mimo, że kobiety ciągle deklasują Panów, pod względem korzystania ze środków do pielęgnacji, to odsetek tych, którzy stosują szerszą gamę kosmetyków systematycznie rośnie.

Stereotypowy mężczyzna ma tłustą skórę, niekiedy z wykwitami oraz suchą, niezadbaną i wrażliwą twarz. By uniknąć szablonowego myślenia i jednocześnie zadbać o swoją cerę, ważne jest prawidłowe oczyszczanie skóry. Niezależnie od pory roku czy pogody mężczyźni powinni używać toników oraz kremów, które nawilżą twarz i nadadzą jej kolorytu. Pozytywnie wpłynie to nie tylko na wygląd ale i na samopoczucie.

PIELĘGNACJA CERY

Zarówno mężczyźni jak i kobiety mają podobnie zbudowaną skórę. To pozwala na używanie niektórych kosmetyków przez każdego – niezależnie od płci. Należy jednak pamiętać, że również one muszą być dostosowane do odpowiedniego typu skóry. Skóra mężczyzn jest bardziej tłusta i grubsza o około 25% niż skóra kobiet. Z tego powodu panowie powinni częściej niż kobiety sięgać po produkty nawilżające, regenerujące i tylko delikatnie natłuszczające. Codzienna pielęgnacja związana z usuwaniem owłosienia z twarzy prowadzi do podrażnień i niewielkich uszkodzeń. Kosmetyki skierowane do męskiego konsumenta, mają na celu zniwelowanie tych właśnie problemów. By trafić do jak największej liczby osób coraz więcej marek stara się być uniwersalnymi, tak jak marka koreańskiej firmy KNH.

KNH stworzone zostało  z myślą o wrażliwych cerach.  Nawilżająca linia KNH Vital posiada zadziwiającą skuteczność w walce z niedoskonałościami skóry. Oczyszcza, nawilża, nawadnia i rewitalizuje dzięki wyciągom z leczniczych roślin, kolagenu, elastyny, allantoiny, witamin i filtrowanego śluzu ślimaka. Przywraca skórze jędrność i sprężystość, redukuje zmarszczki i niweluje przebarwienia.

KNH Shue ne ra to linia kosmetyków do włosów na bazie naturalnych składników zawierająca wyciągi z 10 orientalnych ziół o właściwościach leczniczych, olejki i substancje myjące pochodzenia roślinnego. Kosmetyki koją i łagodzą skórę głowy, tonizują i nawilżają. Włosy stają się wygładzone, bardziej elastyczne i mniej łamliwe. Kosmetyki wykazują właściwości antyseptyczne, odświeżają i pobudzają cebulki włosów do wzrostu. Świetnie radzą sobie z łupieżem.

Kosmetyki KNH zapewniają skórze twarzy zdrowy wygląd, pozbawiony podrażnień i szorstkości. Niezależnie od typu skóry, każdy mężczyzna powinien pamiętać o tym, by dobrze ją  oczyszczać oraz zapewnić jej właściwą ochronę, nie tylko podczas golenia, ale i po nim. Każdego dnia, należy pamiętać o właściwej pielęgnacji i regeneracji skóry.

Mężczyźni bardziej niż kobiety narażeni są na mróz, słońce, wiatr czy deszcz przez co i są bardziej podatni są na zaczerwienienia i wypryski.

ZMIANY W POSTRZEGANIU PIELĘGNACJI

Popularną tezą stało się, że używanie kremów jest niemęskie lub przeznaczone dla nielicznych. W dzisiejszych czasach coraz częstsze są sytuacje, w których rolnik wracający po ciężkim dniu pracy, idzie do łazienki by o siebie zadbać.

Drodzy Panowie!

Serdecznie zapraszamy Was do wypróbowania produktów firmy KNH i dalszego zgłębiania tematu, bo każdy powinien o siebie dbać.