Blog

Moc czerwonego żeń-szenia

Zioła na trwałe wpisały się w składy kosmetyków do pielęgnacji i dzisiaj już żadna firma kosmetyczna nie wyobraża sobie produkcji bez ich użycia. Świadomy klient wie, że im więcej składników naturalnych w produkcie, tym jest on lepszy i choć sceptycy nadal twierdzą, że nie działają one tak intensywnie jak te, które zawierają w sobie dodatki syntetyczne, dzisiejszy przemysł kosmetyczny stawia coraz bardziej na naturę.

Najbardziej znanym i cenionym ziołem wykorzystywanym od ponad 4 tysięcy lat w kosmetyce azjatyckiej był i jest żeń-szeń. Kiedyś dziko występował na północy Półwyspu Koreańskiego, północno-wschodnich Chinach, dzisiaj jest hodowany także w Japonii, Rosji i Stanach Zjednoczonych.

KOREAŃSKI ŻEŃ-SZEŃ

Żeń-szeń ma w swoim składzie ponad 200 substancji aktywnych. Trudno znaleźć tak dużą ilość w innych roślinach. Jedną z najważniejszych substancji są ginsenozydy, które działają silnie przeciwzmarszczkowo i przeciwstarzeniowo. Zwiększają one zdolność hemoglobiny do przyłączania tlenu, co dotlenia i odżywia komórki skóry. Korzeń żeń-szenia, bo to jego się wykorzystuje, znajduje zastosowanie w kosmetykach ze względu na swoje silne właściwości antyoksydacyjne i antycellulitowe. Składniki w nim  zawarte w hamują syntezę kwasów tłuszczowych i zwiększają tempo ich rozpadu. Ma także działanie rewitalizujące, regenerujące, poprawiające ukrwienie skóry, ułatwiające odnowę skóry i włosów.

Żeń-szeń właściwy czerwony (Panax ginseng), zwany koreańskim, zbierany jest w górach na granicy chińsko-koreańskiej (Góry Wschodniomandżurskie). „Panax” oznacza „na wszystko” – stąd zioło to traktowane jest jako panaceum medyczne i zachwyca nie tylko kosmetologów, ale również lekarzy i farmaceutów. Ten eliksir młodości jeszcze w XIX w.  był 18 razy droższy od złota. Przywieziony 9 wieków wcześniej do Hiszpanii przez mauretańskiego żeglarza, Ibn-Cordobę nie od razu zdobył popularność. Dopiero sprowadzany przez Holendrów wieku XIII został zauważony i wykorzystany w ziołolecznictwie.

Produktem zawierającym czerwony żeń-szeń i dostępnym w Korbeauty Cosmetics jest Guerisson Red Ginseng Cream o silnym działaniu przeciwzmarszczkowym wspomagający odbudowę włókien kolagenowych i elastynowych. Krem Guerisson Red Ginseng odbudowuje i wzmacnia barierę skórną, niweluje niedoskonałości spowodowane wiekiem i szkodliwym działaniem środowiska takim jak smog czy klimatyzacja. Jest silnym kremem przeciwzmarszczkowym i anti-pollution. Dzięki kompleksowi 4 rodzajów ziół, zhydrolizowanej elastyny i tokoferolowi ma działanie przeciwutleniające dla uszkodzonej skóry, poprawiając jej barierę ochronną. Wbudowuje się w lipidy naskórka, wykazując długotrwały efekt nawilżający i promieniochronny. Mimo gęstej konsystencji, nie jest ciężkim kremem i nie pozostawia tłustej warstwy na twarzy. Nadaje się do skóry normalnej, mieszanej, suchej, wrażliwej. Ma delikatny różowy kolor, konsystencję miękkiego masła i zapach delikatnej limonki i żeń-szenia.