Blog

NOSZENIE MASECZKI OCHRONNEJ JEST WYZWANIEM DLA SKÓRY

COVIDOWA RZECZYWISTOŚĆ

Rok 2020 minął nam pod znakiem noszenia maseczki ochronnej, która ogranicza rozprzestrzenianie się wirusów. Odgrywa ona istotną rolę w zachowaniu zdrowia, ale niestety jest zbrodnią dla skóry twarzy i Twoich ust. Maski ochronne powodują różne problemy skórne, od przesuszenia i podrażnienia po trądzik, swędzącą wysypkę a nawet łuszczenie się skóry.

Aby zapobiec rozwojowi tych problemów pod maseczką dermatolodzy i alergolodzy zalecają czynności pielęgnacyjne, które konsekwentnie codziennie stosowane znacznie je zniwelują.

Najważniejszą kwestią jest sam materiał i jakość wykonania maseczki ochronnej. Najlepiej, by była dwuwarstwowa, bawełniana i dobrze przylegająca do twarzy.  Zabiegi pielęgnacyjne wykonywane przed jej założeniem i po zdjęciu, zabezpieczą twoją twarz przed mało przyjemnymi konsekwencjami jej noszenia. Jeżeli chcemy mieć ładną i gładką skórę, domowe spa twarzy staje się koniecznością i jest nieodzowne w zachowaniu nie tylko urody, ale i zdrowia.

Oto etapy codziennej pielęgnacji:

  1. Ogranicz makijaż, nie używaj podkładów, pudrów i innych kolorowych kosmetyków.
  2. Nie używaj kosmetyków, które w nawet nieznaczny sposób są dla Ciebie podrażniające.
  3. Jeżeli możesz, rób 10-minutowe przerwy w noszeniu maseczki kilka razy w ciągu dnia.
  4. Usta pokryj balsamem lub pomadką ochronną, które zawierają składniki zapobiegające ich wysuszaniu i pękaniu.
  5. Oczyszczaj i nawilżaj twarz. Oprócz używania olejków i pianek do mycia twarzy, najlepszym kosmetykiem do tego celu jest tonik, który nie tylko skutecznie nawodni i zagwarantuje odpowiednie pH skóry, ale i zapewni jej ochronę. Tonik Cloud9 można używać wielokrotnie w ciągu dnia poprzez nałożenie na wacik kosmetyczny i delikatne, dokładne przemycie nim twarzy lub też można spryskać ją tonikiem KNH Vital używając jego aplikatora.
  6. Zastosuj dodatkowe nawilżenie poprzez nałożenie esencji. Twarz podrażniona i zmęczona noszeniem maseczki ochronnej powinna być dodatkowo nawilżona i chroniona przed utratą wilgoci esencją Guerisson lub esencją Vital KNH, które są ultralekkie i przywracają naturalne piękno tworząc barierę ochronną skóry.
  7. Nie zapomnij o serum, które natychmiastowo odmładza skórę i niweluje niedoskonałości. Dobierz je odpowiednio do typu skóry i wieku. Wybierz jedno z 3 dostępnych rodzajów: KNH serum z peptydów (znane jako „botoks” bez zastrzyków), nawilżające KNH serum z alg (wodorostów) o niesamowitej mocy minerałów lub serum Cloud9 z innowacyjną technologią i 40 składnikami nawilżającymi, działającym do 12 godzin.
  8. Maseczka, maseczka, maseczka – i tu powinno pamiętać się o maseczce nawilżającej, najlepiej w płachcie marki Guerisson, która zatrzymuje uciekającą wilgoć i pozwoli łatwiej zaabsorbować wszystkie składniki z kosmetyków zaaplikowanych przed jej nałożeniem.
  9. Uwieńczeniem domowego SPA twarzy jest nałożenie kremu nawilżającego, który tworzy warstwę ochronną, zmniejszając przesuszenie i utrzymując nawilżenie skóry. Aby uzyskać jak największe korzyści z kremu o działaniu nawilżającym, dermatolodzy zalecają stosowanie kremu z ceramidami, kwasem hialuronowym lub ze skwalanem. W przypadku wyprysków, trądziku lub swędzenia, odpowiednio dla rodzaju skóry zaleca się:

Skóra tłusta: żel nawilżający Cloud9  lub ultralekki krem KNH VITAL Cream

Skóra normalna lub mieszana:  krem o lekkiej konsystencji Guerisson: Moisture Balancing Cream lub 9 Complex Cream lub balsam Cloud9

Skóra sucha i bardzo sucha: krem Guerisson 9 Complex Cream lub  Guerisson Red Ginseng Cream

Wydaje się dużo? I tak i nie.  Sprawność i doświadczenie skutkują kilkuminutowymi zabiegami, które wpływają nie tylko na młody i zadbany wygląd, ale także na dobre samopoczucie i Twoje zdrowie.

Covid Maska Porady