Blog

Pięknie zapakowane prezenty…

Pakowanie prezentów to nieodłączny element Świąt Bożego Narodzenia. Pięknie zapakowane prezenty pod świąteczną choinką robią niesamowite wrażenie nie tylko na najmłodszych członkach rodziny, ale też i na tych trochę starszych.

Mamy różne gusta, ale chyba każdy z nas lubi dostawać prezenty zapakowane ładnie, elegancko, kolorowo, bądź też ekologicznie. Opakowanie jest często równie ważne co sam prezent. A po co pakujemy? By zrobić niespodziankę, by podtrzymać napięcie, by rozbudzić wyobraźnię osoby obdarowanej i utrzymać aurę tajemniczości do momentu rozpakowania prezentu…

W naszym sklepie dajemy Ci właśnie taką możliwość.

Dysponujemy czerwonymi i czarnymi pudełkami ozdobnymi (o wymiarach 22cm/22cm/10cm), zamykanymi na magnes. Z myślą o naszych klientach pro-eco proponujemy również fasonowe pudełka tekturowe, wykonane w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu. Wyścielone kolorowym, papierowym wypełniaczem i ozdobami momentalnie oddadzą magię świąt.

Do tak zapakowanego prezentu możemy dołączyć Twoje spersonalizowane życzenia (napisz je w uwagach), a paragon wyślemy e-mailem do Ciebie. To najlepszy sposób na zrobienie prezentu najbliższym, którzy mieszkają na drugim końcu Polski (pamiętaj o podaniu ich adresu dostawy), bądź poza jej granicami (spytaj nas o koszt zagranicznej wysyłki).

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

A tak w ogóle to zastanawialiście się kiedykolwiek skąd i kiedy wzięła się tradycja pakowania?

Oczywiście z Chin – miejsca narodzin papieru, gdzie na dworze cesarza He Di z dynastii Han, eunucha Cai Lun, około 105 r. n.e. powstały pierwsze zwoje. Masa papierowa składała się z włókien tkanin miażdżonych i tłoczonych w cienkie arkusze. Dzisiaj powiedzielibyśmy, że w ramach recyklingu zużywane były powtórnie tkaniny (jedwab i len), które po specjalnej obróbce stawały się na tyle gładkie, że można było na nich pisać. Później zaczęto wykorzystywać korę drzew (najczęściej kozo, morwy i mitsumata).
Początki wykorzystywaniu papieru przypisuje się również Arabom, którzy od jeńców chińskich wziętych do niewoli w 751 roku n.e. po walkach między siłami arabskimi a armią chińską, przekazali tajemnicę jego produkcji. Koreańczycy już w III wieku znali składniki do wytwarzania papieru. Jednak przez wiele stuleci (jeszcze do dziś czasami stosowane) wykorzystywali tekstylia tworząc tzw. Bojagi czyli materiał opakowaniowy, najczęściej kwadratowy, składający się zszytych razem kawałków, różnokolorowych jedwabiów. W taki materiał wkładano prezent i ładnie przyozdabiano.

Początki współczesnego pakowania sięgają 1917 roku i Stanów Zjednoczonych.  Jak podkreśla na swojej stronie internetowej Hallmark, Joyce Clyde Hall i jego brat, odkryli nową możliwość pakowania prezentów. Przed Świętami Bożego Narodzenie w ich sklepie zabrakło jednokolorowych płócien i papieru. Szybko wymyślili wielokolorowe papiery pakunkowe z różnymi symbolami, kratkami, liniami i rozpoczęli ich druk na swoje potrzeby. I tak do dzisiaj są one nieodzownym elementem każdego opakowania prezentu.

To co, pakujemy na prezent?

IMG_8614 3
IMG_8627 2
IMG_8637 2
IMG_8620 2
IMG_8630 2