Blog

Pielęgnacja delikatnej skóry wokół oczu

Czy krem pod oczy jest niezbędny w codziennej pielęgnacji?

Kremy pod oczy to jeden z tych produktów, co do których kobiety po prostu nie mają pewności, czy ich naprawdę potrzebują. Chociaż kremy pod oczy i kosmetyki nawilżające do twarzy są bardzo podobne, istnieją różnice, o których należy pamiętać. Zwłaszcza gdy skóra staje się dojrzała i wraz z wiekiem jest bardziej wiotka i podatna na zmarszczki oraz bardziej wrażliwa na niektóre produkty do pielęgnacji twarzy.  Odpowiadając na pytanie czy potrzebujemy kremu do pod oczy w codziennej pielęgnacji?  – jak najbardziej i to już od 20-go roku życia. Powinnyśmy go używać dwa razy dzienne, rano i wieczorem.

Delikatna skóra wokół oczu

Skóra wokół oczu jest cieńsza i delikatniejsza niż reszta twarzy, łatwo o jej wysuszenie bądź podrażnienie.  Pozbawiona płaszcza lipidowego niezwykle szybko traci wodę. Wskutek ciągłej pracy, podczas mrugania czy mrużenia oczu utrwalają się zmarszczki mimiczne.  Brak pielęgnacji skóry pod oczami może sprawić, że pojawią się na niej cienie bądź zmarszczki. Cienka skóra pod oczami jest wrażliwa na brak snu, nieodpowiednie nawodnienie całego organizmu i zanieczyszczenia środowiska. Zadbana, odmłodzi nas i przywróci blask naszym oczom.

Jaki produkt jest odpowiedni

Kremy pod oczy są wyjątkowo łagodne, ponieważ okolice oczu są szczególnie wrażliwe na podrażnienia. Ogólnie oznacza to, że kremy pod oczy są wytwarzane bez typowych czynników drażniących, takich jak zapach, i powinny być również testowane dermatologicznie. Kremy pod oczy szybko się wchłaniają, dzięki czemu można łatwo nakładać makijaż i podkład pod oczy bez wrażenia tłustości, choć nie zawsze jest on zły.

20+ dopasowanie do skóry, czyli nawilżenie

To czas, kiedy należy poważnie rozważyć stałe używanie kosmetyków pod oczy. Skóra jest jeszcze młoda, jędrna i nie widać na niej objawów starzenia, ale ten przykry proces już się rozpoczyna. Aby spowolnić go należy rozpocząć używanie kremów pod oczy zwierających czynniki nawilżające np. aloes czy masło shea. Są to produkty lżejsze i mniej tłuste niż inne kosmetyki do oczu. Szybko się wchłaniają, dzięki czemu można łatwo nakładać makijaż i podkład pod oczy bez wrażenia tłustości. Oczywiście co dla jednych jest tłuste, dla innych tłuste nie jest. Wynika to już z osobistych preferencji.

30+ pierwsze zmarszczki, czyli ochrona i wygładzenie

Skóra pod oczami zaczyna być coraz słabsza, suchsza i mniej promienna.  W tym wieku należy rozpocząć używanie kremów pod oczy o charakterze ujędrniającym i liftingującym.  Krem czy serum powinny zwierać składniki napinające skórę (np. ramnozę, tocopherol, kolagen), dzięki czemu pozwalają uzyskać efekt wygładzenia skóry i jej delikatnego liftingu. Regularnie stosowane spowalniają proces opadania tkanek, zmniejszają zmarszczki.

40+ obudź spojrzenie, czyli redukcja zmarszczek i odżywienie

Panie w tym wieku już wiedzą co to lekkie zwiotczenie, zmarszczki mimiczne i coraz słabsza i sucha skóra pod oczami. Wraz z upływem lat coraz bardzo będą widoczne te zmiany. Czas na zastosowanie kremów rewitalizujących, przeciwzmarszczkowych, odbudowujących napięcie, koloryt i nawilżenie. Pielęgnacja skóry pod oczami jest teraz niezwykle ważna – dlatego trzeba prowadzić ją konsekwentnie i mądrze. Retinol (pochodne Wit. A), działa na samo jądro komórkowe, dokładniej na jego receptory co ma wpływ na DNA komórki, przez co ujędrnia skórę. Niezwykle popularnym składnikiem aktywnym kremów pod oczy, jest kwas hialuronowy. Przywraca skórze sprężystość, jędrność i spłyca zmarszczki. Jak we wszystkich kremach witamina C oraz E jest obowiązkowa.

Dodatkowa pielęgnacja

Jeżeli chcemy zastosować szybkie rozwiązanie i zapewnić efekty ściągające możemy wybrać produkty zawierające polimery (takie jak akrylany lub krzyżowy polimer dimetikonu), które tworzą na skórze film, który sprawia, że ​​skóra wygląda i jest bardziej napięta. Dzięki temu oczy będą mniej opuchnięte i mniej pomarszczone. Można też zastosować produkty z peptydami.  Efekt może się znacznie różnić w zależności od osoby. Oczywiście jest to tylko tymczasowe rozwiązanie, dla wzmożonego szybkiego efektu. Na co dzień pielęgnacja skóry poda oczami i powiek musi odbywać się regularnie. Od nas zależy jak promiennie będziemy wyglądać a przecież mówi się, że oczy są odzwierciedleniem duszy.