Blog

Serum czy Esencja?

Oba kosmetyki są niezbędne

Dostajemy wiele pytań dotyczących właściwości i stosowania emulsji, esencji czy serum. Cały czas rozróżnienie tych kosmetyków przysparza wiele niejasności, dlatego postanowiłyśmy przybliżyć Wam ich działanie i pokazać różnice między nimi w poszczególnych etapach pielęgnacji, które są niezbędne dla skóry twarzy.

Serum

Serum to kosmetyk pielęgnacyjny do skóry, charakteryzujący się silnym działaniem, dający szybkie zauważalne efekty dzięki wysokiemu stężeniu składników odżywczych. Najczęściej ma konsystencję żelową, choć czasami jego gęstość przypomina wodnistą ciecz. Składniki aktywne, takie jak kwas hialuronowy, kolagen, peptydy oraz skoncentrowane wyciągi z ziół i innych naturalnych składników ułatwiają pielęgnację, dzięki przenikaniu w głębokie warstwy skóry. Serum ma jeszcze jedno fantastyczne działanie – zmniejsza widoczność porów, co jest bardzo cenione wśród użytkowników.

Dobre serum, dostosowane do odpowiedniej skóry szybko się wchłania, nie zatyka porów i nie pozostawia skóry tłustej. Serum można stosować na dzień, na noc, jako czasową kurację, także do codziennej pielęgnacji. Ma zdecydowanie intensywniejsze działanie niż krem. Stanowi doskonały sposób na poprawienie jego skuteczności i powinno być używane na 5-10 minut przed jego nałożeniem, dając czas na absorpcję. W ofercie Korbeauty Cosmetics posiadamy trzy rodzaje serum: serum z peptydów – Triple Peptide Ampoule, serum z wodorostów – Seaweed Aqua Ampoule i bardzo silnie nawilżające serum z dodatkiem skwalanu – All Alive Deep Moisture Serum.

Esencja/Emulsja

Azjatki nie obędą się w pielęgnacji twarzy bez lekkiej, nawilżającej esencji, która i w Europie zdobyła już duże uznanie, choć nadal pozostaje w tyle w stosunku do innych kosmetyków. Uważa się, że esencja może być pomijana w codziennej pielęgnacji w przeciwieństwie do serum. Czy jest to prawda?

Nie, ponieważ esencja lub emulsja przygotowuje skórę na kolejne warstwy preparatów pielęgnacyjnych, nawadnia ją i dzięki temu zwiększa wchłanianie aktywnych składników z serum i kremów. Emulsje pozwalają też dłużej utrzymać skórę w dobrej kondycji. To kosmetyki o wyjątkowo lekkiej konsystencji. Ich wodnista formuła jest lżejsza od serum i zawiera wodę, najczęściej wzbogaconą w witaminy i ekstrakty roślinne, pozyskiwaną z naturalnych źródeł (wodę lodowcową, głębinową czy morską).

Esencja powinna być stosowana od razu po toniku, przed serum i kremami i poleca się ją szczególnie osobom o skórze szarej, zmęczonej, potrzebującej zastrzyku energii.

W ofercie Korbeauty Cosmetics posiadamy dwie esencje Guerisson 9 Complex Lifting Essence – Esencja liftingująca oraz KNH Vital Moisturizer – emulsja nawilżająca do twarzy ze śluzem ślimaka.

Pamiętajmy – esencje i serum należy delikatnie wklepać palcami, nie wcierać – dzięki temu są łatwiej i szybciej absorbowane przez skórę.